Petra Maršíková

                 …cestou sebepoznání k životní rovnováze

Čas na změnu – taky to tak cítíš?

Už jako malé děti jsme měli potřebu něco tvořit, něčím zaujmout a někam patřit. Chtěli jsme být něčím výjimeční a své hodnoty a dovednosti jsme toužili předávat ostatním a zároveň tím pomáhat. Ať už jako učitelky, doktoři, popeláři, princezny..

Postupem času jsme své sny začali ztrácet a naučili jsme se dělat to, co se od nás očekává. V důsledku toho žijeme často život, který nás úplně nenaplňuje.

Setrváváme v práci, která nás nebaví, ale máme jistotu, že alespoň pokryje naše účty. Žijeme ve vztazích, kde nejsme šťastní, kvůli dětem a pocitu, že to alespoň „nějak funguje“.  Sníme o tom, že bychom  chtěli začít dělat něco jiného, podnikat, přestěhovat se, ale často jsme paralyzováni takovým strachem a přesvědčením, že nikdy neuděláme ten krok ke změně. 

Kdo četl můj příběh, pochopí, proč píšu tento článek. Několikrát za život jsem pocítila, jak nutné je provést změnu ve svém životě. Změnu prostředí, práce, místa, lidí a vztahů, hlavně těch toxických, které vás dnes a denně zadupávají do země. Mnohdy je velmi složité si toto přiznat, natož vzít vědomě život do svých rukou a jít svou cestou.

Já sama jsem dlouho nevěděla, jakou cestou se vydat, co konkrétně udělat proto, aby se změna vůbec uskutečnila. Točila jsem se v kolečku stereotypů, limitujících přesvědčení a špatných návyků, které se těžko opouští.

Uvědomila jsem si, že je někdy lepší říct si o pomocnou ruku, zavolat si na cestu průvodce, protože my sami nejsme často schopni se na danou a pro nás neřešitelnou věc, podívat z jiného úhlu pohledu. Nevíme jak do toho a mnohdy nás brzdí i strach, že se to nikdy nepovede a změna nenastane.

Nikdy není pozdě na změnu!

Dobrá zpráva je, že na změnu není nikdy pozdě. Každý den  se můžeme rozhodnout, kterým směrem se vydáme. Bez ohledu na to, jak těžká a složitá se nám zrovna daná situace, ve které se nacházíme, může zdát.  Je to jen o našem rozhodnutí, najít svůj smysl a žít své poslání. O rozhodnutí být šťastný. 

Lidé hledají smysl života a své poslání právě proto, aby žili naplněný život. Takový, jaký vždy žít chtěli, s pocitem, že jsou přesně tam, kde mají být.  Pokud hledáte své poslání a svůj smysl, tak vězte, že odpovědi máte dávno skryté v sobě. Je potřeba je jen najít.

Jde o to cítit se hlavně dobře v tom, co děláme. Tvořit si cestu individuální a svou. Nebát se být vidět. Pro někoho být možná divný, moc „ezo, eko nebo bio“ :-). Nikdy se však nezavděčíme všem, tak to ani nezkoušejme. Budou nás pak zbytečně brzdit strachy a limity v našich hlavách.

Tvořme si své sny, svou realitu i když to znamená, že bude potřeba na té naší cestě občas něco změnit. Je to vývoj a je to tak správně, protože zázraky se dějí a sny se plní! A my máme svůj ŽIVOT NA PRVNÍM MÍSTĚ.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *