Petra Maršíková

                 …cestou sebepoznání k životní rovnováze

A tady je můj příběh........

Jmenuji se Petra a žiju život, po kterém jsem vždy toužila. Jsem vyrovnaná, spokojená žena, maminka, manželka, která vyslyšela hlas svého srdce, zbavila se limitujících přesvědčení a šla za svým posláním. Dnes věřím v sebe, pomáhám na životní cestě druhým, mám čas na to plnit si sny a trávit čas s lidmi, které miluji.

Už vím, že pokud změníme myšlení a nastavení našich vnitřních přesvědčení, dokážeme jít cestou sebepoznání k vnitřní spokojenosti a najít tak životní rovnováhu.

Dnes žiji  v souladu se svými vnitřními hodnotami. V harmonickém vztahu se skvělým mužem, ve vysněném domě s dvěma úžasnými dětmi. Zdravě sebevědomá a s pocitem nekonečné vděčnosti.

Před pár lety to však vypadalo úplně jinak...

Cesta k sobě je mnohdy velmi dlouhá, plná překážek, ale i krásných momentů, setkání a pochopení. Zpětně vím, že každý kousek mé cesty mě posouval blíž k mým snům a učil mě orientovat se v labyrintu života. Když však stojíte před překážkami, tyto dary si neuvědomujete. 

Velmi dobře si vybavuji, kdy jako malá holka jsem věděla, kam by se můj život měl ubírat. Chtěla jsem jednou pomáhat, učit děti nebo být lékařkou. Ve svém profesním životě jsem však nakonec zakotvila na dlouhé roky ve státní správě. Odvahu udělat změnu jsem neměla, neboť u mě zvítězil pocit jistoty. Žila jsem tehdy život, který mě nenaplňoval a možná i díky tomu jsem neoplývala velkým sebevědomím.

Věděla jsem, že musím udělat změnu...

Vždy mě zajímala lidská duše a práce s lidmi, proto jsem vystudovala (při zaměstnání ve finanční správě) obor Sociální pedagogika a začala jsem se intenzivně zajímat o to, jak funguje naše podvědomí. Díky tomu, že jsem sama v sobě měla spoustu věcí nevyřešených, včetně zdraví, vztahu s otcem, přijetí sebe sama, jsem se začala více zajímat o osobní rozvoj, psychosomatiku a techniky, které mohou pomoci lidem nalézt jejich poslání, překonat všechny bloky a žít spokojenější život. Přečetla jsem spoustu knih, absolvovala kurzy a vzdělávala se.

Zjistila jsem, že vše vychází z nás samých, ze sebepoznání. Skrze tato témata jsem se dostala k metodě koučování, která mě nadchla. Zjistila jsem jaký je to skvělý rozvojový nástroj a velmi efektivní metoda, která přináší rychlé výsledky. Vnímala jsem, jak je důležité seberealizovat se v tom, co mi dává smysl – v pomoci druhým na jejich cestě. A hlavně, jak důležité je měnit myšlení lidí v tom dobrém smyslu slova.

Uvědomila jsem si, že toto je cesta ke svobodě, vnitřní spokojenosti, životní rovnováze a radosti. Že je to cesta vedená srdcem.

Abych mohla dnes zářit, musela jsem několikrát padnout

Před pár lety jsem měla pocit, že můj život nemá smysl. Začínala jsem si uvědomovat, kdo jsem. Proč jsem došla až sem? Proč jsem stále v roli zaměstnance, neplním si sny, jsem obézní a nevěřím si? Docházelo mi, že potřebuji udělat změnu…

Sama jsem měla problém se sebeláskou. Vyrůstala jsem v rodině, kde převažovala silná mužská energie.  Byla jsem právě proto tou „hodnou holkou“, která samu sebe, své potřeby dávala vždy na poslední místo.

Zároveň mi docházelo, že pokud člověk dlouhodobě nežije v souladu se svými vnitřními hodnotami, pak se to na těle nějakým způsobem projeví. Mé tělo mi dlouho dávalo jasné signály, kterým jsem však nerozuměla.

Ve svých 17ti letech jsem potkala velkou lásku, svého budoucího manžela. V období temna byl vztah s mým mužem ten světlý bod, který tu vždy byl a je. Je to můj přístav, mé kotviště, již 25 let.

Když jsme se rozhodli založit rodinu, přišla první rána. Ve 4. měsíci těhotenství jsme přišli o nenarozenou holčičku. „Jak to překonám, jak to zvládnu?“ Byla to skličující bolest, velmi těžké období.

Má, už tak velmi chabá sebedůvěra, se propadala. Ztrácela jsem smysl života, nebyla jsem schopna jít dál, přitom jsem věděla, že chci žít jinak. Nechci žít v tom zatraceném bytě a čekat… Trpěla jsem úzkostmi, nespavostí. Nevěděla jsem, co budu dělat, jen jsem věděla, že potřebuji změnu, velkou. Změnu prostředí, práce, života.

Píše se rok 2015...

a nám se narodil vytoužený syn. Byli jsme ti nejšťastnější rodiče na světě. Jeho vývoj však nebyl optimální. Po různých vyšetření a zkoumání, bylo odhaleno, že má v hlavě hydromy a hematom. Vývoj synka byl velmi nejistý.

Čekalo nás těžké období. Svět se smrsknul jen na rehabilitace, vyšetření, hospitalizace. Nic jiného jsem neznala. Jiné maminky chodily s dětmi na procházky a já bojovala za zdraví syna. Celý rok mám v mlze. Byla jsem totálně v prdeli a několikrát jsem poznala sílu panické ataky.

Tyto okolnosti mi do života přinesly ohromný emoční zážitek. Setkání se světem mimo tuto dimenzi mi otevřelo dveře, za nimiž začala má cesta k sobě, do mého nitra, do srdce, cesta SEBEPOZNÁNÍ. Do teď přesně nevím, co se stalo, ale změna se udála veliká. Začala jsem mnohem více vnímat samu sebe, kdo jsem, co potřebuji, co už nechci a kam směřuji.

Uvědomovala jsem si, jak moc tu chci být hlavně pro svého syna v plné síle, nepropadat se na dno, ozdravit tělo i mysl, věřit, že vše se v dobré obrátí. Ta touha žít jinak, byla čím dál větší.

Náš synek je pro nás největším požehnáním a velkým darem, který nastartoval spoustu úžasných změn v našem životě. Po dvou letech přišla zpráva, že má genetickou vadu a lékaři ani nevěděli, jaký bude dále jeho vývoj.

Naše druhé dítko k nám mohlo přijít již jen díky IVF. Bylo to opět velmi náročné období, nejen fyzicky, psychicky, ale i finančně. Trvalo přes dva roky. Na jeho konci se však narodil zázrak – naše dcera Maruška. 

Naše děti jsou našimi velkými učiteli a zároveň nám nastavují zrcadlo, se kterým je skvělé se denně konfrontovat.

A co se dělo poté?

Cítím, že všechny cesty a cestičky, byť někdy slepé a zarostlé, mě vedly k uvědomění si svého poslání, svých darů, k lásce, víře v sebe, k lidskosti, k rozpomenutí si na svou ženskou podstatu a v důvěře v láskyplný, svobodný a naplňující život.

Vše mi začalo dávat smysl až s příchodem našich dětí, kdy jsem si uvědomila: 

  • jaká vnitřní síla se v člověku dokáže probudit. Dnes nepotřebuji uznání od nikoho jiného. Za spoustou věcí, které se mi v životě staly, byla limitující přesvědčení, která bylo potřeba najít, pochopit a zpracovat.
  • jak lehké by bylo sklouznout na cestu podvědomých přesvědčení, programů a zákazů. Dnes jsem ráda, že mé děti toto zažívat nemusí.

Našla jsem v sobě i další rozměr – jak mohu svou zkušeností s tak jedinečným dítkem, jakým náš syn je, pomoci dalším maminkám. Jak mohu skrze naši cestu IVF za vysněnou dcerkou pomoci dalším ženám, které hledají informace, mají pochybnosti, potřebují podporu a pochopení na tak náročné a někdy velmi dlouhé cestě.

Došlo mi, že pokud vím, jak na to, mohu změnit cokoliv. Nezměním osud, to úplně nejde, ale pokud budu chtít zapracovat na jakékoliv oblasti života, tak mohu. Ta opojná vnitřní síla byla nakonec neskutečně inspirující!

Od momentu mého rozhodnutí jak moc chci změnit svůj život uběhlo pár let a událo se mnohé

  • Absolvovala jsem roční celostní výcvik pro profesionální kouče. Další semináře a kurzy. Tímto směrem jsem se vydala hlavně kvůli sobě, abych začala více poslouchat své nitro, našla své poslání,  překonala po cestě všechny bloky a strachy, které mi bránily mít vše, po čem toužím. Ničím se nelimitovat, vidět ty špatné věci i z jiných úhlů pohledu a nestavět se do role oběti..
  • Díky hlubšímu pochopení, co vše koučink dokáže, jsem si začala uvědomovat své niterné potřeby a hodnoty. Byla jsem naprosto fascinovaná zjištěním, co se s myslí dá dělat. Nadchlo mě, co jsem o sobě již v několika málo dnech výcviku a dívání se do svého nitra zjistila a jak moc mi to pomohlo. Život se mi změnil. Dokázala jsem nabýt ztracené sebevědomí, přijmout se a mít ráda taková jaká jsem, eliminovat strachy, úzkosti, uzdravit své tělo i mysl.
  • Získala jsem desítky spokojených klientů.
  • Přestěhovala jsem se z bytového domu na úžasné místo v přírodě, do rodinného domku u lesa.
  • Tato cesta mě osobně dovedla na místo, kde stojím právě teď a kam cítím, že patřím. Žiju svůj sen, došla jsem k poznání sebe samé, pomáhám lidem na cestě k vnitřní spokojenosti a životní rovnováze. Aby se nebáli dělat rozhodnutí, která je dovedou ke spokojenějšímu životu ve všech jeho oblastech.

Aby věděli, že mohou udělat změnu, které jsem se já tolik bála.

A tak jsem se rozhodla své zkušenosti sdílet s ostatními lidmi,

kteří, stejně jako já před lety, chtějí podniknout kroky k trvalé změně. Proto jsem začala své nadšení a zkušenosti předávat dál prostřednictvím koučování, kurzů, e-booků. Inspiruji své klienty i svým příběhem, aby věděli, že i velmi těžké milníky svého života mohou uchopit vědomě, probudit vnitřní sílu a získat tak pevné pilíře (mnohdy zbořené) k tomu, aby opět mohli zářit. Dodávám jim klid, motivaci i povzbuzení na jejich cestě.

Na cestě k uvědomění, jak lépe pochopit sami sebe. Kdo jsou a kam směřují. Pokud oni sami chtějí v životě udělat nějakou změnu, dojít k vytyčenému cíli a mají zájem na sobě pracovat, jsem jim průvodcem. Nedávám jim rady, neboť věřím, že jen oni sami jsou největším odborníkem na svůj život a všechny odpovědi, které potřebují, mají v sobě. Jen je musí najít.

A proto jsem vytvořila celé tyto stránky, kde své zkušenosti a nadšení –  to nejlepší, ověřené a osobně prožité, s velkou radostí předávám dál (tak, abych vám mohla prakticky pomoci) prostřednictvím:

Výsledkem pak i pro vás může být zbavení se limitů a bloků v hlavě. To celé vás posune na vaší cestě ke svobodě, radosti, hojnosti, životní rovnováze a vnitřní spokojenosti.

Abyste mohli drobné změny provést už nyní a nebáli se jich, připravila jsem pro vás e-book zdarma, s názvem: 4 KROKY K PŘEKONÁNÍ STRACHU ZE ZMĚNY – aneb jak si udržet vnitřní klid, který si můžete stáhnout zde. Tento e-book je praktickým návodem jak přijmout strach tak, aby neovládal on nás, ale my byli tvůrci našeho života. Uvědomíme si, čeho se na naší cestě za lepším životem bojíme a jak se strachy můžeme pracovat. Nenajdete v něm slepě psané poučky, ale to, co jsem se na mé cestě naučila, neboť právě strachy, limity a omezující přesvědčení mě roky brzdily.

Dosažení jakéhokoliv úspěchu v životě je podmíněno naším rozhodnutím, jestli to opravdu chceme. Naše vnitřní síla nám pak umožní cokoliv. Stačí ji jen odhalit a pustit se do toho.

A tady můj příběh vlastně začíná. Před lety to byla jasná, konkrétní vize: cítit se sama v sobě opravdu hezky, milovat se bez podmínek, žít v lehkosti, radosti, lásce a utvářet si život takovým způsobem, jež budu milovat.

Prošla jsem úžasnou cestou, kterou nyní provázím i mé odvážné klienty.