Petra Maršíková

                 …cestou sebepoznání k životní rovnováze

Mé 3 vnitřní principy pro šťastnější život

Téma tohoto článku nosím v hlavě už delší dobu. Je o naší vnitřní práci na sobě, našich hodnotách, o životě v radosti a harmonii, ať už jsou vnější podmínky jakékoliv. 

Nemůžeme totiž ovlivnit to, co do našeho života přichází „z venčí“, ale zásadně můžeme ovlivnit to, jakým způsobem k tomu přistoupíme. A toho se už delší dobu držím.

Já sama jsem totiž dlouhou dobu žila v rozporu se svými vnitřními hodnotami, aniž bych si to uvědomovala.  Prozření přišlo až s určitými zkušenostmi a změnami, kterými jsem si prošla. To mě později přimělo k tomu, napsat e-Book s názvem 4 KROKY K PŘEKONÁNÍ STRACHU ZE ZMĚNY – aneb jak si udržet vnitřní klid, který si můžete zdarma stáhnout zde.

Dnes bych vám chtěla předat své tři vnitřní hodnotové principy (jen pro inspiraci, neboť každý má ty své v sobě a jsou opravdu velmi individuální), díky kterým se mi žije v radosti, lásce a harmonii a dokážu se tak vyrovnat lépe s vlivy z vnějšího okolí.

Šťastný život je pro mě o určité harmonii, balancu a vyrovnanosti. Mohu toužit po materiálnu a zároveň být duchovní. Mohu vydělávat peníze a cítit se nezávisle. Když najdu svůj vlastní balanc v tom, co vlastně chci, pak mám šanci žít ve vnitřním klidu a radosti. 

Na prvním místě je pro mě dělat to, co mě naplňuje

Pro mě je na prvním místě – dělat to, co mě baví, naplňuje a co mi dává smysl. Když člověka živí práce, která ho nenaplňuje, která ho ničí, nebaví a musí v ní setrvat denně minimálně 8 hodin, ztrácí postupně životní energii, necítí svobodu a přestane zářit. Pokud toužíte naplnit svůj potenciál, nebo jste ztraceni právě ve svém zaměstnání, které vás nebaví, navštivte mou stránku zde a určitě něco vymyslíme. 

Je potřeba, aby se nám v životě dostávalo pocitu seberealizace. Cítit, že to co děláme není zbytečné. Proto je pro mě velmi důležité, abych dělala něco, co mě živí i duchovně. Pokud to navíc ještě pomůže druhým, tak je to naprosto skvělé! Protože pokud pomáháme druhým, pomáháme nejvíce sami sobě.

Druhým bodem je uvědomění si, že za svůj život jsem odpovědná jen já sama

My jsme ti, kdo mají svůj život ve vlastních rukou. Jsme odpovědní za náš vztah k sobě, naše zdraví, finanční situaci, aj. Je důležité žít v souladu se sebou. Pokud jsme totiž odpovědní za sebe, můžeme změnit nejen svůj život, ale i svět /ano, je to trochu zveličené, ale pojďme dál/.

Představa, že na sobě každý pracuje, vystoupí z role oběti a je tvůrcem svého života, dbá na své zdraví, není finančně závislý na systému a záleží mu trochu na přírodě a na tom, co se děje kolem něj, pak se může změnit mnohé. A my jsme přeci toho všeho neoddělitelnou součástí.

Třetím bodem je – být autentický

A v neposlední řadě, na cestě ke štěstí, shledávám autenticitu. Jak úlevné to je, když může člověk být sám sebou. Ve všem, co dělá, říká, ale i ve vztazích, v práci, vůči dětem… Až když jsem poznala samu sebe a začala jsem se respektovat taková, jaká jsem – ve své jedinečnosti, pak zmizel i strach právě z toho, abych tak činila.

Také jsem si uvědomila, jaké vzorce si nesu z rodiny a jak je kopíruji. Je to v pořádku, neboť je to naprosto přirozené a bez sebepoznání s tímto moc pracovat nejde. Pokud si dovolíme být autentičtí, pak čerpáme hluboko sami ze sebe a obklopujeme se lidmi, kteří nás právě takto milují.

Začněte být tvůrci svého života! Nebojte se změny. Dovolte si být autentičtí a mějte život ve svých rukou. Pokud potřebujete podporu, nevíte jak na to, případně si nevíte rady s tím, jak začít, podívejte se na mou nabídku zde. Ráda vám budu průvodcem. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *